Prečo je operatívny lízing populárny už aj u bežných ľudí?

Kúpa auta je nákladnou investíciou a nie každý dokáže zložiť naraz také peniaze, ktoré sú pre daný model potrebné. Preto na trhu existujú aj alternatívne riešenia financovania kúpy automobilu, než platba v hotovosti. A to spotrebný úver z banky, klasický lízing alebo lízing operatívny. Práve posledná menovaná možnosť sa v poslednej dobe stáva nesmierne populárna a využíva ju čoraz viac ľudí. Prečo je tomu tak?

Jasná mesačná splátka, v ktorej je zahrnuté všetko

Tým najhlavnejším dôvodom, prečo ľudia využívajú operatívny lízing, je samotný systém jeho fungovania. Za auto nemusíte naraz platiť veľké peniaze, ale postupne dostupné splátky každý jeden mesiac. Výška týchto splátok je nastavená tak, aby auto dokázal platiť aj bežný človek. Zvyčajne lízingové spoločnosti nevyžadujú prvú zvýšenú splátku, teda akontáciu. V mesačnej splátke je zahrnuté aj povinné poistenie a havarijné poistenie vozidla a tiež pravidelná servisná starostlivosť. Dokážete preto predpokladať, koľko presne vás mesačne bude stáť prevádzka auta.

Stále nové auto bez strát na jeho hodnote

Auto je poskytované vám ako užívateľovi na dobu platnosti lízingovej zmluvy, čo je väčšinou na 24 až 48 mesiacov. Po uplynutí tejto doby sa auto vracia späť lízingovej spoločnosti a vy si môžete rovnakým spôsobom vybrať ďalšie a zas úplne nové. Nemusíte tak riešiť problémy s predajom ojazdeného auta a najmä, znášať akékoľvek náklady, ktoré vznikli poklesom jeho hodnoty počas jeho používania.

Operatívny lízing dnes preferujú aj samotní výrobcovia automobilov, a preto takúto formu financovania zvýhodňujú. Znamená to, že operatívny lízing sa stáva pre bežných ľudí ešte dostupnejším. Vybaviť si ho ľahko dokážete napríklad v lízingovej spoločnosti Hertzlease, a to aj online. Vyplnením online kalkulačky dáte spoločnosti všetky potrebné informácie na vypracovanie individuálnej cenovej ponuky. Ak s ňou budete súhlasiť a potvrdíte ju, stačí už len počkať, kým bude vaše nové auto pripravené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *